Susipažinkite su Christian Carembou, Europos sporto savaitės ambasadoriumi. Buvęs Pasaulio taurės nugalėtojas, tiki, kad tapdamas Europos sporto savaitės ambasadoriumi, jis paskatins europiečius atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir daugiau judėti. Juk svarbiausia yra pabandyti ir pamatyti, kad iš tiesų daugiau judėti yra visai lengva.

Kaip prisijungėte prie Europos sporto savaitės?

Europos Komisija, įgyvendindama šią savo iniciatyvą, pakvietė mane tapti Europos sporto savaitės ambasadoriumi. Tai atsakas į iššūkį, kurį metė mažėjantis fizinis aktyvumas. Aš visada maniau, kad sportas turi ypatingų galių suvienyti žmones. kurstyti aistras, stiprinti toleranciją ir pilietiškumą visoje Europoje.

Norėčiau, kad kiekvienas europietis suprastų, kad sportas prisideda prie jų pačių gerovės. Fizinis neaktyvumas daro neigiamą poveikį kiekvieno sveikatai. O valdžios institucijos turi įvertinti, kokią ekonominę žalą kiekvienos šalies ekonomikai daro fizinio aktyvumo trūkumo sukeltos lėtinės ligos ir išlaidos jų gydymui.

Ką Jums reiškia ambasadoriaus titulas? Kokių rezultatų tikitės?

Man didelė garbė būti #BeActive Europos sporto savaitės ambasadoriumi ir didelės Europos bendruomenės dalimi. Tikiuosi įkvėpti žmones būti aktyvesniais ir parodyti, kaip tai lengva.

Kaip manote, kodėl fiziškai nejudrių žmonių skaičius dramatiškai auga?

Laikas ir motyvacija – du svarbiausi veiksniai, neigiamai veikiantys sveiką gyvenseną. Žmonės mano, kad jiems trūksta laiko ir energijos reguliariai sportuoti, tačiau noriu pabrėžti, kad jie klysta. Sportui ir fiziškai aktyviai veiklai nereikia daug laiko. Nusistatyti tikslus pagal savo galimybes, padėkite nuo mažų dalyvų ir judėkite sau priimtinu tempu, keiskite savo gyvenimo būdą į aktyvų, kad ir mažais žingsneliais, kad išvengtumėte nepatogumų, sportas teiktų malonumą.

Ar esate aktyvus nuo vaikystės?

Esu ir buvau aktyvus visą savo gyvenimą nuo mažų dienų. Mano asmenybės formavimuisi įtaką darė įvairios sporto šakos, ne tik futbolas. Sporto treniruotės vaikams naudingos – jos skatina vaikus gyventi aktyviai ir sveikai ištisus metus, ugdo bendravimo įgūdžius ir stiprina pasitikėjimą savimi.

Dabar, kai profesionalaus sportininko karjera jau praeityje, kaip treniruojatės ir kokiomis fizinio aktyvumo veiklomis užsiimate?

Kasdien mankštinuosi. Net jei tai trunka tik 20 minučių. Svarbu išlikti nuosekliam ir laikytis sveikų įpročių. Būdamas biure, stengiuosi prasimankštinti prie darbo stalo, pietų pertraukos  metu apsilankau sporto salėje ar išbėgu pabėgioti netoliese. Kai kurie specialistai net rekomenduoja stovimą darbo stalą, kad nesėdėtume visą dieną. Taip pat stengiuosi lipti laiptais. Sportas ir aktyvi fizinė veikla – mano prioritetas: jis įtrauktas į mano tvarkaraštį kaip ir kiti darbo susitikimai, kuriuose turi sudalyvauti.

Ką atsakytumėte žmonėms, kurie teigia, kad sportas yra nuobodus ar nėra  laiko sportuoti?

Tiems, kurie teigia, kad sportas yra nuobodus, rekomenduočiau išbandyti jiems naujas sporto šakas, nebandytas treniruotes ir atrasti tas, kurios patiks. Pasikvieskite draugą sportuoti kartu.

Tiems, kas neturi laiko sportuoti, galiu drąsiai atsakyti, kad sportą galima suderinti su bet kuria kita veikla, nebūtina jam skirti specialaus laiko, svarbu judėti visą dieną – vietoje važiavimo į darbą, eikite pėstute ar važiuokite dviračiu, lipkite laiptais, vietoje užsidarymo slogiame susitikimų kambaryje, su kolega darbo reikalus aptarkite išėję pasivaikščioti.

Pateikite tris pavyzdžius, kaip išliekate aktyvus be futbolo.

Sportuoju sporto salėje, kad stiprinčiau raumenis. Bėgioju. Atlieku tempimo ir pusiausvyros pratimus.

Kokia Jūsų mėgstamiausia sporto šaka? 

Koks klausimas…. Be abejonės, nuostabus žaidimas, futbolas.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *