Bulgarijos sostinė Sofia 2018 metais buvo paskelbta Europos sporto sostine, todėl neatsitiktinai čia, šių metų spalio 17 d., vyko #BeActive apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo įvertinami geriausi pilietinės visuomenės projektai iš Europos šalių, kuriuose sukurti ir išbandyti kūrybiški, naujoviški, ir visas visuomenės grupes įtraukiantys, dalyvavime sporte ir fizinėje veikloje, būdai. Apdovanojimas taip pat buvo skiriamas piliečiui – sporto ambasadoriui, kurio įkvepianti istorija pasakojo apie atsidavimą sportui ir fizinei veiklai.

#BeActive piliečio-sporto ambasadoriaus apdovanojimo nugalėtoja Corinna Saric (Vokietija)

      

“Corinna” nuo 2013 m. organizuoja labdaros bėgimą (“Race for Survival”), skirtą paremti krūties vėžiu sergančias moteris. Ji taip pat organizuoja sąmoningumo ugdymo kampanijas įmonėse ir sveikatingumo dienas, skatindama sveiką mitybą ir gyvenimo būdą.

Corinna Saric daug dėmesio skiria sergantiems žmonėms ir jų aplinkai.

#BeActive darbovietės apdovanojimo nugalėtojai „Davo“ komunikacijos agentūra (Belgija)

        

“Davo” yra maža komunikacijos agentūra, kurios darbuotojai daug laiko praleisdavo sėdint prie darbo stalo ir mažai judant. Tačiau, įmonė, skatindama savo darbuotojų aktyvumą ir siekdama formuoti teisingus fizinio aktyvumo įpročius darbovietėje įdiegė naujovių: vandens fontanai, kopijavimo aparatai toli nuo darbo vietos, įtrauktos aktyvios komandos formavimo dienos ar draudimas sėdėti daugiau kaip 30 minučių vienoje vietoje. Šie paprasti ir lengvai kiekvienoje darbovietėje įdiegiami dalykai ir lėmė, kad „Davo“ įmonė Europos komisijos sprendimu tapo nugalėtoja darbovietės apdovanojimų kategorijoje.

#BeActive švietimo apdovanojimo nugalėtojai „JYRÄNKO“ mokykla (Suomija)

                         

Jyranko mokykla paskatino vaikus dalyvauti fizinėje veikloje modifikuojant mokyklos tvarkaraštį ir įtraukiant papildomai dar dvi ilgas pertraukas po 30 ir 40 minučių vidurdienį tam, kad vaikai būtų aktyvūs visą dieną. Modelis pagrįstas aktyviu mokinių dalyvavimu planuojant įvairius sporto renginius.